Меню Закрити

Ставки на парний теніс

favorit-sport-doubles-tennis

При виборі ставок на парний теніс потрібен зовсім інший підхід, ніж під час укладання парі на матчі тенісистів в індивідуальному розряді. Тут зовсім інший принцип побудови гри – більший розмір майданчика, потрібно врахувати статистичні та особисті нюанси не двох тенісистів, а чотирьох спортсменів, обов’язково необхідно проаналізувати, наскільки конкретна пара зіграна.

Експерти блогу Фаворит спорт підготували матеріал про нюанси укладання парі парний теніс.

Види парних турнірів

Змагання з парного тенісу проходять за трьома різними категоріями:

  • чоловічі пари;
  • жіночі пари;
  • змішані пари (мікс) – чоловік та жінка в одній парі.

Головний критерій пари – її зіграність

Щоб зробити висновок про зіграність пари, насамперед звертаємо увагу на те, наскільки довго ця пара грає разом. Зазвичай, якщо партнери не знаходять взаєморозуміння, якщо сильні сторони одного з партнерів не компенсують певні недоліки іншого, склад пар змінюється. Пари, з яких часто змінюється склад, зазвичай значних успіхів не досягають.

Сильний одиночник не обов’язково сильний у парі

Досить часто на пари двох тенісистів із високими індивідуальними рейтингами букмекери виставляють дуже низькі коефіцієнти, вважаючи їх автоматично беззаперечними фаворитами. Особливо коли в суперниках пари, тенісисти якою мають відносно невисокий індивідуальний рейтинг. Тут можна ловити валуйні ставки на андердогів. Сильні індивідуалісти часто в парі грають так само, як у матчі одиночного матчу, не враховують ширший розмір майданчика (вони просто заточені на стандарт в індивідуальному розряді) і зіграна пара андердогів може за це покарати.

Контроль графіку матчів обов’язковий

Багато сильних в індивідуальному розряді тенісистів заявляються на турніри і на індивідуальну сітку і на парну. Дуже часто матчі в парному розряді вони використовують як “тренувальні” для підтримки ігрового ритму. У результаті нерідко такий спортсмен виходить на парний матч через пару годин після проведеного одиночного матчу. На початкових етапах турніру, коли загальна фізична втома тенісиста ще не досягла свого піку, він однаково добре проводить обидва матчі. Але якщо він впевнено йде по турнірній сітці в одиночному розряді, на якомусь етапі він просто може “здати” гру в парі – для тенісистів більш престижними є індивідуальні результати в одиночному розряді. Цей момент варто враховувати за ставок на парні матчі на стадії чвертьфіналів і вище.

Психологічний портрет спортсменів

Для тенісу психологічна стійкість має таке значення, як його витривалість і технічні навички. Тенісисти з нестійкою психікою починають нервувати, якщо припускаються помилок. Це призводить до повторних помилок та програшу партії. У парному розряді слід враховувати психологічні особливості обох спортсменів.

Нервовість одного з них рано чи пізно виведе з рівноваги та другого. Тоді про перемогу у матчі немає пари немає сенсу навіть мріяти.

Формат парних турнірів

Зазвичай парні турніри грають за таким регламентом – перші два сети за класичною схемою, а якщо після двох сетів у них виходить нічия по сетах 1:1, грається супер-тай-брейк (хто перший набирає 10 очків). У таких турнірах супер-тай-брейк вважається за 1 гейм і це потрібно враховувати при укладанні парі на НБА загальний Тотал геймов в матчі.

Але на турнірах Великого шолома іноді грається класичний варіант партій – до двох виграних сетів у жінок та до трьох виграних сетів у чоловіків (без супертайбрейків).

Деякі рекомендації щодо ставок на парний теніс

Експерти блогу Фаворит рекомендують бетторам при виборі варіантів ставок на парний теніс враховувати такі моменти:

Ставки на Тотал геймів більше (9.5) у сеті

Для парі на ТБ (9,5) геймів у сеті краще вибирати другий сет. По ходу першого сета можна визначитися наскільки пари зіграні, у якій вони формі, чи є ознаки нервозності, тощо. Якщо у першому сеті була напружена боротьба, навряд чи у другому сеті ситуація зміниться.

Після ТБ (10,5) – 7:5 або 7:6 по геймам – у другому сеті скоріш за все буде не менше 6:4. Для таких матчів ТБ (9.5) на другий сет буде хорошим прибутковим варіантом.

Перемога “явного фаворита” з рахунком 2:0

Під “явним фаворитом” ми маємо на увазі сильну зіграну пару, яка має на меті виграти турнір. На ранніх етапах турніру така пара прагне мінімальної кількості геймів винести андердога. Сенсації на ранніх етапах парних турнірів трапляються вкрай рідко, тому «2:0 по сетам» у цьому випадку буде дуже вигідним варіантом.

Тай-брейк – так

Усі 4 тенісисти з чудовою першою подачею, зіграні партнери, які “добивають” суперника після прийому першої подачі – ідеальний варіант для ставки на те, що в цьому матчі буде тай-брейк. Більш ніж у 60% матчах починаючи з півфіналу звичайних парних турнірів та у понад 70% матчах заключних стадій Турнірів Великого шолома трапляються тай-брейки. Особливо це характерно для чоловічих турнірів, де рахунок за геймами 7:6 у партії трапляється частіше, ніж на звичайних турнірах і на жіночих парних турнірах.

Замість післямови

Експерти блогу Фаворит настійно рекомендують усім бетторам перед тим, як ставити на парний теніс обов’язково побачити хоча б кілька останніх ігор пар, на які беттори збираються ставити. Це допоможе їм більш правильно розібратися в статистичних даних під час передматчевого аналізу та вибрати максимально надійний варіант ставки.

Ви також можете прочитати