Меню Закрити

Ставки на бої ММА: основні нюанси

betting-mma

Ставлення до боїв MMA різне. Одні вважають, що це не спорт, а шоу, яке пропагує жорстокість та насильство (адже майже немає правил). Інші навпаки, впевнені, що це жорсткий, але все-таки спорт. Як би там не було, популярність ставок на бої ММА зростає, і незабаром беттинг на “Змішані бойові єдиноборства” (mixed martial arts) може зрівнятися з популярністю беттинга на професійний бокс.

Експерти блогу Фаворит пропонують вам ознайомитися з матеріалом про те, на що та як можна робити ставки на бої ММА у букмекерській конторі Фаворит.

Знайомимося з ММА

Змішані бойові єдиноборства не просто так отримали свою назву. Це справжній бій двох бійців, у якому переплетені класичний бокс (удари по корпусу і голові суперника руками), і кікбоксинг (можна бити руками), і боротьба (популярні захоплення, кидки, задушливі та больові прийоми).

Без певного досвіду ставок на бокс або боротьбу беттору-початківцю буде досить складно розібратися в логіці вибору ставок на бої ММА. Хоча, навіщо ми лукавимо – непросто спочатку буде і тим, хто “собаку з’їв” на боксерських ставках. Адже хоча логіка багато в чому ідентична боксерському беттингу, у ММА достатньо своїх родзинок, які потрібно відчути на практиці дрібними ставками, перш ніж приступати до серйозного беттингу.

Як і в професійному боксі, у ММА є кілька організацій, які проводять свої турніри – UFC, Bellator, One FC або інші. Найпрестижнішими вважаються бої, які відбуваються під егідою UFC.

Правила ММА

Друга назва Змішаних бойових єдиноборств – бої без правил. Але це відповідає дійсності. Хоча в боях ММА багато “вільностей”, але в сучасних ММА чітко прописані норми, за порушення яких спортсменів іноді присуджують поразки у сутичці і навіть взагалі дискваліфікують спортсменів на довгий час.

Бої ММА проходять не в традиційних для боксу квадратних рингах, а всередині восьмикутних клітин (“октагонів” ) розміром 9 метрів у “діаметрі” (відстань між протилежними гранями) та 2 метри у висоту.

Залежно від статусу бою він може складатися з:

  • 5 раундів – у титульних (за звання чемпіона) та деяких показових боях;
  • 3 раунди – рейтингові бої.

Тривалість раунду стандартна – 5 хвилин.

Якщо бій триває до фінального гонгу, переможець визначається за набраними очками бійцями (там складна система підрахунку і ми не хочемо вас цим перевантажувати).

Дострокова перемога присуджується, якщо:

  • в “октагон” викидається рушник командою одного з бійців;
  • боєць сам відмовляється продовжувати бій – не виходить після відпочинку в “октагон” на наступний раунд або в становищі партнера стукає рукою по мату;
  • нокаут – після пропущеного удару боєць на думку суддю у “октагону” не здатний продовжувати бій після відліку до 10-ти;
  • технічний нокаут – зупинка бою суддею через явну перевагу одного з бійців щоб уникнути невиправданого втрати здоров’я другого бійця;
  • дискваліфікація одного з бійців за грубі порушення правил (повторний удар нижче пояса, удар ліктем у голову та низку інших порушень).

Види ставок на ММА у БК Фаворит

betting-mma

На переважну більшість рейтингових боїв БК Фаворит дає обмежений набір маркетів – результат бою, можливо, на тотал раундів. Але на титульні та показові бої можливий досить широкий вибір маркетів.

Познайомимося з повним переліком можливих маркетів в БК Фаворит.

Результат бою

Враховуючи той факт, що у ММА нічиї присуджуються дуже рідко, багато БК, зокрема Фаворит, ставки на нічию не дають – коефіцієнти виставляються лише на переможця. Мабуть, це одна з найголовніших “засідка” у ставках на ММА – якщо в результаті буде зафіксована нічия, всі ставки на переможця програють і БК отримають 100% виручку від цих парі.

Тотал раундів

Тут усе просто та зрозуміло. Єдиний момент, який слід врахувати – тривалість раунду. Наприклад, ТБ (1,5) не зіграє, якщо бій буде зупинено у першій половині другого раунду.

У якому конкретно раунді закінчиться бій

Тут не має значення, на якій хвилині конкретного раунду завершився бій. Головне, щоб він завершився в даному раунді до перегонів на перерву.

Нюанс: Якщо боєць вистояв раунд і сам пішов у кут після завершення раунду, але з якоїсь причини відмовиться виходити на наступний, то програють усі ставки на завершення бою в конкретному раунді. Адже боєць програв не якийсь конкретний раунд, а відмовився від продовження бою між раундами.

На метод завершення бою

Це досить великий “розділ” ставок. Тут бувають ставки:

  • “Бій пройде встановлену кількість раундів – так / ні” – буде дострокова перемога одного з суперників, чи він визначиться рішенням суддів по очках;
  • Дострокова перемога конкретного суперника;
  • Бій завершиться нокаутом, технічним нокаутом чи в зв’язку з дискваліфікацію будь-кого з суперників;
  • Бій завершиться нокаутом, технічним нокаутом чи в зв’язку з дискваліфікацію конкретного суперника;
  • Бій завершиться задушливим чи больовим прийомом будь-якого суперника;
  • Бій завершиться задушливим чи больовим прийомом конкретного суперника;
  • Бій завершиться нокаутом, технічним нокаутом чи в зв’язку з дискваліфікацію в конкретному раунді;
  • Бій завершиться нокаутом, технічним нокаутом чи в зв’язку з дискваліфікацію в конкретному раунді конкретним суперником;
  • Бій завершиться задушливим чи больовим прийомом в конкретному раунді;
  • Бій завершиться задушливим чи больовим прийомом конкретного суперника в конкретному раунді.

Само собою зрозуміло, що більше вступних для ставки, то вище коефіцієнти на конкретний маркет.

Особливості ставок на бої MMA

Щоб беттинг на бої ММА був успішним, потрібно добре розумітися на тонкощах цього виду спорту. Це не вулична бійка – там є багато нюансів та тонкощів. Якщо деякі бої в боксі багато хто вважає бійцівськими шахами, то в ММА практично кожна сутичка відповідає такій характеристиці. Очевидна перевага одного з бійців у першій або навіть двох раундах не означає, що цей боєць виграє бій – другий може просто вичікувати свого моменту, щоб упіймати суперника на нокаутуючий удар, задушливий або больовий прийом.

Підготовка до ставки

Для правильного прогнозування можливого розвитку подій в “октагону” потрібно добре вивчити кожного бійця:

  • його габаритні дані – зростання, вага, розмах рук;
  • вік та досвід;
  • його спеціалізацію за стилем (він більше боксер або борець), його сильні та слабкі сторони. Тут треба оцінити, як “нокаутер” бореться у партері. І навпаки, як “борець” тримає удари.

Із габаритами все ясно. Нокаутер простіше завдати потужного удару в корпус або голову суперника з малим розмахом рук. Низькі бійці намагаються частіше заганяти суперника у партер, де зростання не відіграє вирішальної ролі.

З приводу віку та досвіду важливо враховувати, що у молодих і лише початківців свій шлях у профі, може просто не вистачити досвіду та достатнього технічного потенціалу, щоб здолати зрілих бійців.

Важливо вивчити статистику виступів бійців – з ким вони билися, які результати як перемагав чи програвав. Для вивчення статистики важливо користуватися перевіреними ресурсами, що дають поглиблену статистику боїв – частота твору тейк-даунів, кількість ударів та їх ефективність. Експерти блогу Фаворит рекомендують дивитись статистику на sherdog.com.

Замість післямови

Для детальнішого знайомства з особливостями боїв ММА непогано було б почитати спеціалізовану літературу, присвяченому цьому виду спорту. Експерти блогу Фаворит рекомендують насамперед знайти книгу Джона Кавана «Життя без правил». Він свого часу тренував Конора Макгрегора [колишній чемпіон UFC у напівлегкій вазі та у легкій вазі – 28 боїв / 22 перемоги (19 нокаутом, 1 відмова суперника, 2 рішення суддів) / 6 поразок (2 нокаутом, 4 відмовою від продовження бою)] і як ніхто інший знає усі нюанси ММА.

Ви також можете прочитати